ג'רמי סיגל קוסם שוקי ההון מוורטון מגיע לישראל

פרופ' סיגל מאוניברסיטת פנסילבניה, האיש שכונה על ידי העיתונות הישראלית "הקוסם מוורטון" יגיע לארץ בחודש הבא. סיגל מגיע לטובת שתי הרצאות בלעדיות שיועברו במסגרת האירוע השנתי של פורום CFO.
3/12/2007

סיגל שהתפרסם ברחבי אמריקה בזכות ספרו המצליח , "STOCKS FOR THE LONG RUN", זכה לשמות "הקוסם והנביא" עקב יכולתו המעוררת התפעלות לחזות במדויק את התנודות בשוק ההון. סיגל חזה באוקטובר 2002 את הצמיחה בערך המניות ויעץ למשקיעים האמריקאים: "השקיעו את כספכם במניות ולא באגרות חוב". תחזית זו, שכונתה לימים "נבואה", התבררה כמדויקת ואכן השוק מצח משמעותית ב - 44%.

פרופ' ג'רמי סיגל ,פרופסור לפיננסים באוניברסיטת וורטון, בעל דוקטורט בכלכלה מאוניברסיטת מסצ'וסטס. סיגל יגיע לארץ לביקור בן שלושה ימים בלבד, במהלכו ירצה בפני בכירים במשק הישראלי באירוע השנתי של פורום CFO.  

את הרצאתו בנושא "גילוי ופיתוח שווקים בכלכלה העולמית" יעביר בערב האירוע, שיערך ב- 1 בינואר 2008 במלון הילטון תל אביב. למחרת ירצה בנושא "התחזית לכלכלה האמריקאית". ההרצאה תתקיים במסגרת אירוע הבוקר שיערך גם הוא במלון הילטון. במסגרת הרצאה זו, יענה סיגל על שאלות בנוגע לשתי ההרצאות.

פרופ' סיגל נחשב למוביל בניתוח שוקי ההון, וידוע בקרב בכירי הכלכלה האמריקאית כ"אדם שאפשר לסמוך עליו". סיגל הביע באחרונה את דעתו לגבי רישום הוצאות האופציות: "תמיד טענתי שהענקת אופציות צריכה להירשם כהוצאה, וכן שיש להתבסס על תשואות מקובלות על תוכניות פנסיה". ואמר אך כי: "אני מאמין ששיעור הגידול בדיבידנדים יהיה גבוה יותר משום שיחס ה- payoutעל רווחים כעת נמוך מדי".

בנוגע למניות בשוק ההון, ציין סיגל כי: "מאז ראשית המאה ה-19, מניות לעולם לא הציעו תשואה שלילית, לאחר אינפלציה, אם הוחזקו במשך 17 שנה, או יותר". לטענתו, " ברגע שהמשקיעים יחשלו עצמם נגד גלי השוק, תעודות הסל, הנסחרות כמו מניות, יהיו הדרך הבטוחה ביותר עבור המשקיעים לטבול שוב את רגלם במים"

פורום ה-CFOהמאגד את סמנכ"לי הכספים של החברות המובילות במשק, פועל בשיתוף פעולה עם רשות המיסים ואף העניק לרשות את  אות ראש הממשלה. אות זו הוענק לרשות המיסים המאוחדת, בשל  מספר פעולות ראויות לשבח בהן עודפי גביה, מבצע הפיצויים לנפגעי מלחמת לבנון השנייה והרפורמה במס.

עבור לתוכן העמוד