הסקטור העסקי מצטרף למאבק בהשתמטות מצה"ל:

מסקר שערך פורום ה-CFO עולה: 91% מסמנכ"לי הכספים רואים את תפקידם כמנהלים בכירים ואת תפקיד הסקטור העסקי לפעול נגד תופעת ההשתמטות

27% חושבים שעל החברות להמנע מלהעסיק עובדים שהשתמטו משירות. 27% נוספים חושבים שעל החברות להמנע מלהשתמש בשירותיהם של סלבריטאים שלא שירתו בצבא
7/08/2007

הנתונים החמורים על היקף ההשתמטות משירות צבאי שפורסמו לאחרונה הביא לכך שגם הסקטור העסקי החליט להצטרף למאבק למען שוויון בחלוקת הנטל. מסקר שערך פורום ה-CFOבקרב 600 סמנכ"לי הכספים של החברות המובילות במשק עולה כי יתכן והשינוי יגיע מהמגזר העסקי ומהלחץ שיפעילו החברות במשק נגד המשתמטים משירות צבאי.

מהסקר עולה כי כמנהלים בכירים במשק, 91% מסמנכ"לי הכספים טוענים כי תקידם ותפקיד הסקטור העסקי לפעול נגד תופעת ההשתמטות. לגבי דרך ההתמודדות, מהסקר עולה כי 27% מסמנכ"לי הכספים הבכירים במשק חושבים שעל החברות להמנע מלהעסיק עובדים שהשתמטו משירות צבאי או מאלו שלא שירתו בשירות לאומי. 46% מה-CFOsטענו כי יש להפנות קריאה לממשלה לאזן את הנטל בו נושאת רק חלק מהאוכלוסיה. נקודה נוספת אליה התייחסו סמנכ"לי הכספים הבכירים היא לגבי הפרזנטורים של החברות במסעות הפרסום. 27% מהנשאלים טענו כי על החברות להמנע מלהשתמש בשירותיהם של דוגמנים ושחקנים שלא שירתו בצבא וכן שלא להשתמש בשירותיהם של בדרנים ואומנים שהשתמטו מהשירות. יצוין כי מדובר בכרבע מהחברות הגדולות במשק, חברות אשר משתמשות רבות בשירותיהן של סלבריטאים למיניהם, כך שהפגיעה הכלכלית באותם אלו שלא שירתו בצבא עשויה להיות משמעותית.

לדברי נגה קינן, יו"ר פורום ה-CFO החברות במשק הגיעו למסקנה כי ההשתמטות משירות צבאי או שירות לאומי פוגעת גם בהן ובמאמציהן העסקיים. "מיון עובדים בחברה, מטיבו, הוא תהליך ברירה של אנשים המתאימים ביותר. תכונות כמו מחויבות אישית, נכונות לנתינה אישית, אחריות, נאמנות, תרומה ומנהיגות –אלו הינן תכונות החשובות לחברות בבואן לברור את העובדים המתאימים להם ביותר. השתמטות משירות צבאי או לאומי הינה עדות חשובה לחסרונן. לאור כך, העסקתם של משתמטים היא פגיעה באיכות העובדים של החברות" אומרת קינן.

לדבריה, החברות המובילות במשק, רואות חובה וזכות לעצמן לפתח וליישם גישה אסטרטגית עסקית של אחריות חברתית, התורמת להצלחתם העסקית ולשיפור פני החברה בישראל. החברות  מקדישות כסף, מאמצים ועשייה, הן שלהן והן של עובדיהן, לטובת הקהילה והחברות המובילות רואות בהעסקתם של משתמטים משירות חבלה במאמציהן אלה.

הפורום רואה חשיבות עליונה בהסדרת הסביבה העסקית בה פועלות החברות בישראל, ונושא השוויון בחלוקת הנטל הינו קריטי לכך.

The Marker  The Marker
ביזפורטל  ביזפורטל
גלובס אונליין  גלובס אונליין
גלובס  גלובס
עבור לתוכן העמוד