ח"כ שלי יחימוביץ' לפורום ה-CFO: עובדי ההיי-טק חייבים לדבוק בסיסמא - שטח משוחרר לא יוחזר

"כל מי שמקנא בעובדי ההיי-טק מוטב שיידע כי פגיעה בהם לא תיטיב את מצבו, אלא להיפך"
15/05/2007

מתרחבת ההתנגדות הפרלמנטרית לכוונת האוצר להעלות את שווי השימוש ברכב צמוד. לאחר ששר התחבורה שאול מופז והשר לעניינים אסטרטגיים אביגדור ליברמן, הודיעו לפורום ה-CFO על התנגדותם לכוונה להעלות את המס על הנהנים מרכב צמוד ואף קראו לוועדת הכספים להתנגד למהלך, ההתנגדות עברה לכנסת. ח"כ שלי יחימוביץ' הודיעה לפורום ה-CFO המוביל את ההתנגדות למהלך כי היא תומכת במאבקו ויוצאת גם היא נגד הגברת נטל המס על שכבות הביניים.

לדברי יחימוביץ' "הרפורמה היא עוד פגיעה ישירה במעמד הביניים שאנשיו עובדים כמו חמורים  בשעות עבודה נמתחות תוך ג'אגלינג מטורף בין העבודה והילדים. הם מנסים לפרנס את משפחותיהם בכבוד, משלמים מיסים (והרבה), והבטחון התעסוקתי שלהם הולך ונפרם כל הזמן". יחימוביץ' טוענת כי הרפורמה פשוט גוזלת מהם הטבה משמעותית וחיונית בכלכלת המשפחה. "כמובן שבעולם אוטופי היה אפשר לדבר על אותו שוויון מדומה שהאוצר נזכר בו לפתע, ובשמו הוא מבקש לקחת מהם מה שגם אחרים לא מקבלים. אלא שאנחנו לא חיים באוטופיה, ובמציאות היום, כששוק העבודה נעשה יציב פחות ותובעני יותר, קבוצות עובדים שעדיין נשאר בידיהן מעט כוח חייבות לדבוק בסיסמא – שטח משוחרר לא יוחזר". יחימוביץ' טוענת כי מעמד הביניים הוא השדרה הכלכלית והחברתית החשובה ביותר בכל מדינה נורמאלית, אצלנו הוא הולך ונרמס.

"בשולי הדברים אוסיף שכל מי שמתקנא בעובדים האלה ובכל עובד שעוד יש לו קצת כבוד וזכויות, מוטב שידע כי פגיעה בהם לא תיטיב את מצבו שלו, אלא בדיוק ההיפך" אמרה יחימוביץ' לפורום ה-CFO. 

בפורום CFOמקווים כי בעקבות ההתנגדות הגורפת, בציבור, בממשלה ובכנסת לא ימצא רוב לכוונת משרד האוצר להעלות מיסים באמצעות העלאת שווי רכב.

ביזפורטל   ביזפורטל
גלובס און ליין   גלובס און ליין
דה מרקר   דה מרקר
עיתון מפלגת העבודה  עיתון מפלגת העבודה
עבור לתוכן העמוד