פורום ה-CFO בתגובה להחלטת רשות המסים להוריד את המס לעובדים שמימשו אופציות במחצית השניה של 2005: מדובר בצעד מבורך שיביא להחזרי מס של מליוני דולרים לעובדים

הפורום קורא לרשות המסים להמשיך ברפורמת מיסוי האופציות ולהפחית את המיסוי ל – 20%
8/11/2006


פורום ה-
CFO
המאגד את סמנכ"לי הכספים הבכירים במשק מברך את החלטתו של ג'קי מצא, מנהל רשות המסים, להפחית ל – 25% את המס שישלמו עובדים שמימשו אופציות במחצית השניה של 2005 (לאחר שחלפו 30 חודשים ממועד ההקצאה) במקום מס בגובה המס השולי.

על פי הודעת רשות המסים, מנהל רשות המסים, ג'קי מצא, הודיע היום כי עובדים שמכרו אופציות או מניות במסלול רווח הון, במחצית השניה של 2005 ולאחר שחלפו 30 חודשים ממועד הענקתן, ישלמו מס בשיעור של 25% על הרווח ולא יראו ברווח הכנסת עבודה.

 

על פי הודעת רשות המסים, המשמעות היא שעובדים שהוקצו להם אופציות במחצית הראשונה של 2003 ומימשו אותן במחצית השניה של שנת 2005 לאחר שחלפו 30 חודשים ממועד הקצאתן, ישלמו מס בשיעור 25% על הרווח, ולא בשיעור המס השולי.

 

להערכת  אביב בוים, CFO אורכית, סיו"ר ועדת מו"פ בפורום ה-CFO וממובילי המהלך מול רשות המסים, מדובר בהחזרי מס של מליוני דולרים לאותם עובדים שמימשו את האופציות ושילמו מס בגובה המס השולי, במקום מס בגובה 25%.

 

בפורום ה-CFO  קוראים לרשות המסים להשלים את הרפורמה בתחום מיסוי האופציות לעובדים ולהשוות את שיעור מס הרווח במסלול ההוני למס רווחי ההון הקיים במשק והעומד על 20% בלבד.


מעריב

 

דה מרקר

 

ידיעות אחרונות

 

גלובס

 

ביזפורטל  ביזפורטל
עבור לתוכן העמוד