פורום ה-CFO לשר האוצר: כל משבר, ומלחמה בכלל זה, הוא הזדמנות טובה לשידוד מערכות גורף

נגה קינן, יו"ר הפורום: אסור לפגוע באמון המשק בממשלה ע"י שינוי לרעה במדיניות המיסים # על האוצר דווקא להאיץ את רפורמות המיסוי על מנת להגדיל במיידית את האטרקטיביות של המשק הישראלי שלאחר המלחמה וכדי לאפשר צמיחה גם בתנאים הנוכחיים
21/08/2006

כל משבר, ומלחמה בכלל זה, הוא הזדמנות טובה לשידוד מערכות גורף. כך נטען היום בנייר עמדה של פורום ה-CFO שנשלח לשר האוצר. "בממשלה הקודמת ידע האוצר לנצל את המשבר הכלכלי בו הייתה נתונה ישראל למנוף כלכלי. כך, ואפילו יותר מכך, ניתן לנצל כיום את המשבר ולהופכו ליתרון" אומרת נגה קינן, יו"ר הפורום.

בפורום ה-CFO, המאגד את סמנכ"לי הכספים של החברות המובילות במשק, טוענים היום כי "יש להפריד בין מימון הוצאות המלחמה ובין המלחמה המתחייבת על המשך הצמיחה". בנייר העמדה שנשלח לשר האוצר נטען כי פתרונות של קיצוצים בתקציב המדינה והעלאת המיסים יתנו אמנם מענה למימון הוצאות המלחמה אך עלולים לגרום למיתון ולפגיעה קשה באטרקטיביות של המשק הישראלי בעיני משקיעים זרים, דווקא על רקע המלחמה ואי היציבות הביטחונית באזור.

בפורום, המאגד את הדרג המקצועי הבכיר ביותר בחברות בתחומי כלכלה, מימון וניהול משאבים, טוענים עוד כי קיצוץ בתקציב, ובוודאי קיצוץ רוחב לא ממוקד הוא אמצעי בעייתי, שכן, דווקא לאחר שחלק מהמשק היה משותק כ-5 שבועות, הקיצוץ יגביר את האבטלה ויפגע גם במפעלים בצפון שיפסידו הזמנות הקשורות בסקטור הממשלתי. "יש לנקוט כיום מדיניות מרחיבה ולא מצמצמת" אומרים בפורום. "צמיחתה של מדינה בעיתות מלחמה, מחייבת הקטנה מודגשת של המיסים, גם אם לתקופת ביניים, שמטרתה הגדלת הפעילות העסקית ומשיכת משקיעים. צמיחתה של מדינה בזמנים אלו מחייבת הגדלה ממוקדת של הוצאות הממשלה באותם תחומים ונושאים מקדמי צמיחה" נכתב בנייר העמדה.

לדברי נגה קינן, יו"ר הפורום, אסור לפגוע באמון המשק בממשלה ע"י שינוי לרעה במדיניות הכלכלית. "אמון המשק בתכניות הכלכלית ארוכות הטווח של הממשלה הוא קריטי ודווקא המצב הביטחוני מהווה הזדמנות נאותה לזרז את הרפורמות הממשלתיות" אומרת קינן.

בנייר העמדה נטען כי בכדי לממן את הוצאות המלחמה, בלא לפגוע בצמיחה, יש להשתמש בשלושה מקורות: ניצול הרזרבות, גיוס כספים ואת היתרה ע"י הגדלה מבוקרת של הגרעון. יש לזכור כי הגידול בפעילות הכלכלית שיבוא כתוצאה מהמלחמה (השלמת המלאים של אמל"ח שנוצל, תיקון נזקי המלחמה בעורף וכו'), יביא גידול בסכומי המס שיגבו.

לגבי מעמדה של ישראל בעולם, בפורום טוענים כי המלחמה הקטינה את האטרקטיביות של המדינה בעיני המשקיעים ולכן דווקא כעת יש "לכפר" על כך באמצעות הגדלת הטבות המס למשקיעים שייצרו צמיחה ומקומות עבודה. "זהו הזמן לוודא שהמס המוטל על משקיעים, המרחיבים את השקעותיהם בישראל  והתורמים להגדלת הצמיחה והתעסוקה, יגרום  להשקעה בישראל להיות אטרקטיבית בהרבה מהשקעה באירלנד (עם 12.5% מס) או בסינגפור (עם מס 0 עד הבית)", אומרת קינן ומוסיפה "זהו הזמן להגדלת התמיכה בפרוייקטי מו"פ לרמה המתחרה במימון האירופי, דהיינו 50% מענק ללא תמלוגים". זהו הזמן להפוך את "הכלה" – ישראל – ל"מיס עולם" נחשקת.

לפרסום nrg מעריב

לפרסום בביזפורטל

פרסום בעיתון גלובס

להגדלה

לפרסום בידיעות אחרונות

להגדלה

לפרסום בעיתון מעריב

להגדלה

עבור לתוכן העמוד