פורום ה-CFO: המעסיקים בצפון מתחילים להקשיח עמדות מול העובדים

נגה קינן, יו"ר הפורום: הפתרון של אירוח משפחות שלימות במרכז הארץ לא מאפשר לעובדים להגיע לעבודה ואינו מתאים למשק במלחמה # עד כה מרבית המעסיקים בצפון התחשבו בעובדים שנעדרו מהעבודה אולם נראה כי מצב זה עומד להשתנות
18/07/2006

מבדיקה שערך פורום ה-CFO, המאגד את סמנכ"לי הכספים של החברות המובילות במשק עולה כי מרביתהעסקים בצפון החליטו להתחשב עד כה בעובדים ולא הפעילו לחץעל עובדים שלא הגיעו, אולם נראה כי מגמה זו עומדת להשתנות. בפורום טוענים כי החלטת הממשלה שלא להתחייב על היקף תשלום הנזקים העקיפים לחברות מאלץ את החברות להקשיח עמדות מול העובדים בכדי להקטין את הנזקים.

מהבדיקה שערך הפורום עולה כיהיקף היעדרות העובדים בימים האחרונים מגיע עד לכ– 40%, בממוצע, למפעל. בפורום אומרים כי הבעייה אינה נוגעת רק למפעלים בערים ובאזורים הסובלים מהפגזות ישירות אלא גם באזורי התעסוקה המרוחקים יותר כמו במגדל העמק, מת"ם שבדרום חיפה ויוקנעם, היות וחלק ניכר מעשרות אלפי העובדים במקומות אלה מגיע מערי הצפון.

בפורום טוענים כי הסיבה המרכזית לאי הגעתם של עובדים לעבודה נובעת מהחשש להשאיר את הילדים לבדם בבית. לדברי נגה קינן, יו"ר פורום ה-CFOזו הייתה צריכה להיות שעתם היפה של משרד החינוך, תנועות הנוער וחברת המתנ"סים שהיו אמורים להכין תוכניות חירום ולהתגייס לאירוח ילדי העובדים מחיפה והצפון לפעילות מאורגנת ולאפשר לעובדים להגיע לעבודתם. "פעילויות אירוח משפחות, כמו גם אירוח במלונות, במרכז הארץ ובדרומה הם פתרונות של משק עשיר, אינם מאפשרים להורים להמשיך לעבוד ואינם מתאימים למשק שנידרש לשנס את מותניו, במיוחד בעת מלחמה, ולהתגייס לעבודה" אומרת קינן.

הפורום קורא לשרת החינות החינוך, יולי תמיר, לגייס מיד צוות חירום לפתרון הבעייה.

עבור לתוכן העמוד