חוסנו של המשק הישראלי יתגבר על נזקי המלחמה בחיזבאללה.

פורום ה-CFO לאולמרט: החברות במשק נרתמו למלחמה ע"י חיזוק ביטחונם של משקיעים והנהלות בחו"ל והקפדה על עמידה בלוחות הזמנים.
17/07/2006

פורום ה-CFO, המאגד את סמנכ"לי הכספים של החברות המובילות במשק, הדגיש בפני ראש הממשלה כי המלחמה בצפון, לאחר תקופה טובה למשק הישראלי, לא תגרום לנזקים ארוכי טווח למשק הישראלי. בפורום מעריכים כי למרות האירועים האחרונים מגמת הצמיחה במשק, צמצום האבטלה וההשקעות הזרות, לא תפחת.

לדברי נגה קינן, יו"ר פורום ה-CFO בחודשים האחרונים ראינו צמיחה של 5%, ירידה באבטלה, עליה בשיעור ההשתתפות בעבודה, עליה בהיקף ההשקעות הזרות – הן הפיננסיות והן הריאליות. "על אף נזקי המלחמה צופה הפורום המשך מגמות אלו תוך התבססות על גורמים במשותף: המדיניות הכלכלית הנכונה בה נוקטת הממשלה, ופריחתם של שווקי הטכנולוגיה העולמיים" אומרת קינן. לדבריה, לכך יש להוסיף את הצלחת הממשלה לייצר אוירה בינלאומית תומכת למהלך הצבאי ומסר של אמינות ומדיניות ברורה.

במכתב שנשלח היום לראש הממשלה טוען הפורום כי מעבר להמשך העבודה היומיומית בתקופה זו, החברות במשק עוסקות רבות בשימור יחסיהם עם לקוחות ומשקיעים בחו"ל ובמיזעור הנזקים וזאת במטרה לאפשר לממשלה להמשיך במאבק בחיזבאללה. "החברות במשק מקפידות לשמור על מחוייבותן ללקוחותיהן בעולם ולעמידה במועדי אספקה. לא מעט עובדים בתעשיית ההי-טק באיזור הצפון – עובדים מהבית. המנהלים מקפידים על חיזוק קשריהם עם משקיעים ובעלי מניות זרים. בחברות הרב לאומיות דואגים המנהלים הישראלים להרגיע את ההנהלות הזרות ולחזק את בטחונן בפעילויות והפרוייקטים המתבצעים בישראל" אומרים בפורום.

במכתב שנשלח לראש הממשלה מחזק הפורום את ידי ממשלת ישראל במאבקה הנחוש בחיזבאללה, מאבק החייב להסתיים בשינוי הסדר בצפון. "אנו מחוייבים לתרום כל שניתן לייצר עורף חזק וכלכלה חזקה. להמשיך בשגרת העבודה עד כמה שאפשר. לעבוד במצוינות ובמסירות עוד יותר מתמיד ולסייע בכל שנדרש".
 
 
עבור לתוכן העמוד