פורום ה-CFO: לאי מינוי מהיר של שר אוצר עלולות להיות השלכות חמורות על ההשקעות הזרות במשק

6/11/2005

ההשקעות הזרות והמקומיות במשק הן תנאי הכרחי לעמידה ביעד צמיחה של 3.9%. ללא מינוי מהיר של שר אוצר קבוע עלולות השקעות אלה להיפגע והמדינה עשויה שלא לעמוד ביעד הצמיחה. כך אומרים היום בפורום ה-CFO המאגד את סמנכ"לי הכספים של החברות המובילות במשק. לדברי נגה קינן, יו"ר הפורום, השקעות, ובמיוחד השקעות זרות, נבחנות על פי כדאיות ההשקעה לאורך זמן ועל פי היציבות הפוליטית והביטחונית בארץ. אפילו המשכו המוצלח של תהליך ההפרטה תלוי במידה רבה בקיומו של שר אוצר מכהן לאורך זמן. "אין ספק כי המשק הישראלי משלם מחירים גבוהים, ומיותרים, מחוסר היציבות הפוליטית המתמשך מאז תכנית ההתנתקות" אומרת קינן.

בפורום טוענים כי הסאגה המתמשכת סביב מינוי שר אוצר מגדילה את חוסר היציבות וחוסר הוודאות המהווים את המכשלה מספר אחת להמשך הצמיחה.

"מעבר לחשיבותו של שר אוצר כקובע מדיניות וכמבצע אותה הלכה למעשה" אומרים בפורום, "מוקנות לו סמכויות רבות בתהליכי אישור תקנות, הגשת חוקים וצווים כלכליים, מינוי דירקטורים בשם ממשלת ישראל וניהול מו"מ בשם המדינה. בהעדר שר קבוע שיטפל בכל זאת, הנזקים הנגרמים למשק עלולים להיות ארוכי טווח".

בפורום ה-CFO קוראים לאישורו המהיר של שר אוצר קבוע ולתיקון הפגם המשפטי שגורם למצב בו בסיטואציה פוליטית, כמו זו של היום, לא ניתן למנות שר אוצר ולא ניתן להפקיד את סמכויותיו בידי ראש הממשלה

תכנית קורס מלאה בנושא תכנון וביצוע ביטוח פנסיוני  תכנית קורס מלאה בנושא תכנון וביצוע ביטוח פנסיוני
עבור לתוכן העמוד