פורום ה-CFO מתריע: גל של שביתות צפוי במשק כתוצאה מהבחירות ומהמו"מ הקואליציוני

3/04/2006

בתקופה הקרובה המשק צפוי לגל של שביתות על רקע תוצאות הבחירות ועל רקע המו"מ הקואליציוני. כך טוענים היום בפורום ה-CFO, המאגד את סמנכ"לי הבספים של החברות המובילות במשק. על פי מידע שהגיע לפורום, ועדי העובדים הגדולים מתכוונים להצטרף בקרוב לעיצומים שכבר פרצו בימים האחרונים בנמלי הים בחיפה ואשדוד. בפורום מתריעים כי השביתות שכבר החלו הן רק "הסנונית הראשונה" והוועדים הגדולים ינסו להגיע להשגים על רקע האווירה ה"חברתית" שנוצרה בעקבות הבחירות.

לדברי נגה קינן, יו"ר פורום ה-CFO וועדי העובדים השונים רואים בתוצאות הבחירות, בהן המפלגות החברתיות זכו להישגים מרשימים, גושפנקה להעלאת דרישות שונות תוך ניצול המצב להישגים פוליטיים בארגונים בהם הם פועלים. בנוסף, חוסר הוודאות על הרכב הממשלה ואיוש משרד האוצר מהווים, עבור הוועדים, הזדמנות להשתמש בנשק השביתה לקידום האינטרסים שלהם. לדברי קינן, גל של שביתות עלול לפגוע קשות במשק ולעלות מאות מיליוני שקלים, כסף שיכול לשמש כמקור מימון לדרישות החברתיות של המפלגות השונות. "בנוסף", טוענת קינן "גל של שביתות ישדר למשקיעים הזרים, שממילא חוששים מתוצאות הבחירות, מצב של חוסר יציבות במשק, על כל המשתמע מכך".

קינן קוראת לראשי כל המפלגות להפגין אחריות למשק ולצאת בקריאה משותפת לראשי הוועדים שלא לנצל את המצב להשבתה פרועה ולפגיעה במשק. כמו כן, בפורום קוראים לראש הממשלה המיועד, אהוד אולמרט, שלא להיכנע לסחטנות הוועדים ושלא לפרוץ הסכמי עבודה קיימים.
 
לפרסומים בעתונות:
עבור לתוכן העמוד