פורום ה-CFO: חזרה למדיניות הקיצבאות תגדיל מיידית את היקפי האבטלה במשק

6/04/2006

פורום ה-CFO מתריע מפני חזרה למדיניות הקיצבאות, כתוצאה מהמו"מ הקואליציוני והרצון להגיע להשלים במהירות את הרכבת הממשלה. בפורום המאגד את סמנכ"לי הכספים של החברות המובילות במשק מזהירים כי היענות לדרישות החברתיות של המפלגות השונות והרצון להראות כי הממשלה החדשה עומדת להיות ממשלה חברתית, תיפגע בראש ובראשונה בשכבות החלשות.

לדברי נגה קינן, יו"ר פורום ה-CFO, למרות הביקורת הנשמעת על הקיצוץ החד בקיצבאות השונות, יש לזכור כי רמת האבטלה בארץ ירדה מרמה של 10.7% במחצית השניה של 2003 לרמה של 8.5% בלבד, על פי תחזיות האוצר לשנת 2006. לדברי קינן, הסיבה המרכזית לירידה החדה בהיקפי האבטלה נובעת, בין השאר, ממעבר של אוכלוסיות שלמות מתלות בקיצבה לתלות בהכנסה מעבודה וכפועל יוצא לעידוד המוטיבציה לצאת ולעבוד.

בפורום ה-CFO מסכימים כי המדיניות הכלכלית של הממשלה החדשה צריכה "רכה" יותר, אולם מדובר רק בתיקונים שבשוליים ואסור לעבור לקיצוניות השניה. "אסור להיתפס לפאניקה חברתית ולבטל את כל הישגיה הכלכליים של הממשלה הקודמת" אומרת קינן. "מעבר לנזק הכלכלי והמוסרי שבחזרה למדיניות הקיצבאות, הדבר יביא דווקא לפגיעה בשכבות החלשות ובהמשך התלות של שכבות אלה בחסדי השלטונות".
 
פרסומים בעתונות:
 
עבור לתוכן העמוד