פורום מנהלי כספים ראשיים CFO
אננס

מפגש מועצה: האתגר להיות CFO בתע"ש

ינון CFO תע"ש חושף בפני חברי מועצת הפורום: "בשוטף תע"ש היא חברה רווחית בעלת תזרים תפעולי חיובי הנובע מפעילות עסקית מוצלחת". בתמונה: זהר ינון CFO התעשייה הצבאית.
11/05/2006
ואף על פי כן נוע תנוע..
 
זהר ינון: "אם החברה תצליח להגיע להסדרים שיורידו ממנה את הגיבנת שעיקרה בעיות עם העובדים והגמלאים ובעיית הקרקעות, יתברר להפתעת כולם כי מדובר בחברה רווחית ובעלת פוטנציאל רווח גדול עוד יותר"

בפעילות השוטפת תע"ש היא חברה רווחית בעלת תזרים תפעולי חיובי הנובע מפעילות עסקית מוצלחת" כך חשף זוהר ינון, סמנכ"ל הכספים של החברה. בדברו בפני מועצת פורום ה-CFO המאגד את סמנכ"לי הכספים של החברות המובילות במשק אמר ינון כי הסיבה המרכזית שבגללה תע"ש נמצאת בגרעון נובעת מבעיות העבר של החברה הקשורות במעבר בין יחידת סמך ממשלתית ובין הפיכתה לחברה ממשלתית בשנת 91'. "תע"ש סוחבת גיבנת בלתי אפשרית הקשורה בהכרח של החברה לממן פנסיה מוקדמת לגמלאי החברה, ובעיות נוספות הקשורות בעובדי החברה כיום. כל הפעולות שנקטה הנהלת החברה בשנים האחרונת הביאו אותה להיות חברה בעלת רווח תפעולי מפעילותה העסקית. אם החברה תצליח להגע להסדרים שיורידו ממנה את הגיבנת, יתברר להפתעת כולם כי מדובר בחברה רווחית, כבר כיום, ובעלת פוטנציאל רווח גדול עוד יותר בהמשך".

בדברו בפני סמנכ"לי הכספים הבכירים במשק הציג ינון את השינוי שחל בתרבות העסקית בחברה בשנתיים האחרונות ואת הבעיות הארגוניות של תע"ש איתם נאלצת הנהלת החברה להתמודד. "באופן אבסורדי, מעבר לגיבנת הנובעת מהסכמי העבודה ההיסטוריים, תע"ש יושבת על מאגר עצום של קרקעות שיכולות להכניס לקופת החברה סכומי כסף גדולים, אולם בשל בעיות שונות ומשונות החברה אינה יכולה לממש את הקרקעות".

למרות שלדבריו תע"ש פועלת בתנאים בלתי אפשריים, ינון טוען כי החברה ממשיכה לשמור על מעמדה כאחת מהחברות המובילות בתחומה בעולם, ועסקת השבחת הטנקים הטורקיים, בה התמודדה החברה עם המתחרים המובילים בעולם, היא עוד הוכחה לכך. "מדובר בחברה ממשלתית, על כל המגבלות הכרוכות בכך, הפועלת בתחום תחרותי ביותר, כאשר גם הלקוחות, גם הספקים וגם המתחרים הם חברות עסקיות הפועלות בתנאי השוק החופשי. למרות זאת, במיוחד בתחום התעשיות הביטחוניות מתברר כי אין תחליף לטכנולוגיה מתקדמת, להבנה המבצעית העמוקה של צרכי הלקוחות ולאמינות העסקית של תע"ש".

עבור לתוכן העמוד