פורום מנהלי כספים ראשיים CFO
אננס

כניסה לחברים רשומים

  שכחתי סיסמא
קשרי ממשל

פרטי התקשרות

בר כוכבא 23, בני ברק, 5126002

טלפון: 03-5104555

פקס: 03-5170918

mr@cfo-forum.org

 

 

 

קבוצת למידה משותפת לדרגים הבכירים בחברות  מובילת  - לקורסים

משה אטיאס CFO מטריקס: כל שינוי קטן ברגולציה במדינה קטנה מזעזע מגזר או את כל המשק

25/09/2012

"רגולציה היא מאבני המנהל התקין , אבל צריך לחשוב שרגולציה היא גם תהליך שקשור ומשפיע על המשק. כל שינוי קטן ברגולציה מזעזע מגזר מסוים או את כל המשק אנחנו כמנהלי כספים מרגישים כל שינוי כזה מיידית", כך אמר משה אטיאס, סמנכ"ל כספים במטריקס בכנס CFO Best Practice של פורום CFO שנערך באילת. "רוב השינויים מגיעים לפתחנו , ואחת הסיבות לכך היא שמנהל הכספים הוא הצלע השלישית בניהול הארגון יחד עם המנכ"ל והיו"ר. בנושאי רגולציה היועץ המשפטי הוא לאו דווקא בעל יכולת לעשות שינוי בתוך הארגון - קודם פונים למנהל הכספים שיבצע את השינוי בארגון".

לדברי אטיאס: "השינויים ברגולציה כל כך שכיחים שאי אפשר לא לחשוב שאין שום תכנון ארוך טווח. לא פעם פנינו לרשות ני"ע וביקשנו שיגידו מה צפוי כדי שנוכל להתכונן כדי לא לקום עם השינוי כהפתעה בבוקר. לצד הרגולציה הממשלתית יש גם גופים מעין רגולטוריים שמייעצים למוסדיים ובעקיפין קובעים רגולציה דרך ההצבעות של המוסדיים באספה הכללית".

אטיאס קרא לממשלה שיהיה גוף אחד בממשלה שיעשה רגולציה לרגולציה - שמישהו ישים לב לשינויים שנעשים. במקביל, קרא אטיאס לגורמי הממשל: " שתפו אותנו. בואו נעשה תכנון ארוך טווח, הזמינו את הגופים שהשינוי צפוי להשפיע עליהם, כי כולנו רוצים את טובת המשק. אח"כ תעשו שינוי רגולטורי. גם אחרי שתחליטו על השינוי צריך לתת לו זמן ולפעול בשלבים. חלק מהדברים שמבצועים נכונים, וחלק מהרגולציה מנעה התמוטטות בנקים , אבל השאלה היא אם אפשר היה לעשות זאת טו יותר".

עבור לתוכן העמוד